Laboratoorsed uuringud
Kliiniku laboris teostame peamised vere- ja uriinianalüüsid, naha- ja punktaatide tsütoloogia, nahakaaped, trihhogrammi ja dermatofüüttestid. Uuringute vastused saab tavaliselt juba sama visiidi käigus.
Vajadusel kasutame spetsialiseerunud laboratooriumite abi. Saadame uuritava materjali edasi Saksamaale Laboklini laboratooriumi, Tartu Veterinaar-ja Toidulaboratooriumi või Eesti Maaülikooli laboratooriumi.
Mida täpsemalt uurime:
- Vereproovidest uurime puna- ja valgeliblede ning vereliistakute hulka , vere biokeemilisi näitajaid erinevate haigusseisundite kindlakstegemiseks.
- Määrame vere progesterooni taseme optimaalse paaritusaja välja selgitamiseks.
- Diagnoosime verest vektorsiirutajate poolt põhustatud haigusi (puukborrelioos, anaplasmoos, erlichioos).
- Uriinist ja punktaatidest määrame erikaalu, uurime setet, erinevate rakkude olemasolu ja bakterikultuure.
- Naha- ja kõrvauuringutel võtame erinevaid proove, et tuvastada parasiite, baktereid, pärmi- ja seeninfektsioone
- Peennõelaproove (FNA) ning biopsiad võtame erinevatest moodustistest nii nahal kui organitest. FNA proovid saadame spetsialiseerunud laboratooriumitesse.
Meelespea omanikule:
- Enne vereproovi andmist peab loom olema 12 h söömata, sest söömine võib vereproovi tulemusi mõjutada.
- Pideva ravi korral (kilpnäärme ala- või ületalitlus, diabeet, epilepsia jne.) konsulteerida enne vereproovi andmist oma loomaarstiga (küsida mitu tundi peab jääma ravimite võtmise ja proovi andmise vahele).
- Kui loomal on joomise või pissimisega probleeme, siis võimalusel võetakse visiidi käigus uriiniproov. Loom ei tohi vahetult enne visiidile tulekut pissida.